TOP Geriausi Siaubo Filmai

Siaubo filmai mus žavi įtemptu jauduliu ir nugarą šiurpinančiomis scenomis. Šiuose filmuose vaizduojamos mūsų didžiausios baimės – mirties baimė, nežinomybės baimė, baimė likti vienam. Taip pat siekiama sukurti baimės ir nuojautos jausmą, kurį galima pajusti kiekvienoje scenoje. Siaubo filmai kalba apie tamsiąją mūsų visų pusę, leisdami susidoroti su baisiausiomis, pirminėmis jėgomis, su kuriomis kovojame kiekvieną dieną. Tokiu būdu siaubo filmai konstruktyviai stiprina mūsų psichiką, nes pačiais keisčiausiais būdais jie padeda mums įveikti savo baimes. Pateikiame geriausių siaubo filmų sąrašą.

Siaubo filmų sąrašas:

“Egzorcistas” – “The Exorcist”, 1973 m.:

Regana, laiminga sėkmingos aktorės Chris MacNeil dvylikametė dukra, po neapgalvoto kontakto su antgamtiškumu rodo nepastovaus ir nerimą keliančio elgesio požymius. Dėl to, situacijai sparčiai tampant nevaldomai, o visiškai sveikai Reganai tampant vis smurtingesniai ir nepadoresniai, mama yra pasiryžusi padaryti viską, ką gali, kad jos vaikas būtų saugus. Dabar jos vienintelė viltis – sudėtingos apsivalymo apeigos, kurias turi atlikti nepatyręs graikų kilmės amerikiečių katalikų kunigas Damien Karras ir egzorcistas Lankasteris Merinas. Ar tai padės išlaisvinti Reganą nuo ją kankinančios piktybinės dvasios. Ar jie gali susidoroti su blogio įsikūnijimu?

“Ragana” – “The Witch”, 2015 m.:

Tai siaubinga Roberto Eggerso laikotarpio drama, kuri pasakoja apie puritonų šeimą po to, kai jie buvo išvaryti iš savo kolonijos. Tėvas nusiveda žmoną Katherine (akt. Kate Dickie) ir penkis vaikus į gilų, tamsų mišką, kad išgyventų vienas ūkyje. Šiame filme mes matome įtemptą šeimos, kuri susiduria su siaubinga išorinės jėgos, spoksančios į juos iš medžių, iširimą.

“Bleiro ragana” – “The Blair Witch Project”, 1999 m.:

Ar kada susimąstėte, kodėl šiais laikais niekas nestoja stovyklauti miške? Šis, dabar jau beveik mitinis, siaubo filmas seka tris jaunus dokumentinių filmų kūrėjus, keliaujančius į Burkittsville Merilande. Heather, Mike’as ir Joshas pradeda interviu su vietiniais apie vietinę legendą apie Bleiro raganą – ypač bjaurią pasaką, kurioje pasakoja, kad vaikai turi valgyti tik daržoves, o tada eiti į mišką, kur gyvena ragana.

“Išvarymas” – “The Conjuring”, 2013 m.:

1971 m. šeimos vyras Rogeris Perronas ir jo žmona Carolyn kartu su dukromis Andrea, Nancy, Christine, Cindy ir April persikelia į seną sodybą Rodo saloje. Šeima randa paslėptą rūsį, kurio įėjimas užkaltas lentomis. Netrukus juos pradeda persekioti triukšmas ir vaiduokliai, o Karolina susipažįsta su garsiais paranormalių reiškinių tyrėjais Lorraine ir Edu Vorenais. Jie aplanko namą, o Lorraine ir Edas jaučia, kad namą užvaldo velnias. Lorraine ir Edas atsiveda jo draugus Drew ir Bradą, kad padėtų jiems surinkti įrodymus, kad įtikintų Bažnyčią, kad norint išgelbėti Perronų šeimą nuo blogio, būtinas egzorcizmas.

“Išeik” – “Get Out”, 2017 m.:

Fotografas Chrisas pirmą kartą važiuoja į Niujorko kaimą susitikti su savo merginos tėvais, bet yra šiek tiek nervingas. – “Ar jie žino, kad aš juodaodis?” – jis preliminariai klausia savo merginos Rose. – „Mano tėtis būtų balsavęs už Obamą trečią kartą, jei būtų galėjęs!“ – atsako mergina. Režisierius Jordanas Peele’as nori atkreipti jūsų dėmesį į tikras bauginančias tiesas, kurios yra giliai įsišaknijusios šiuolaikinės Amerikos tapatybės politikoje.

“Įsileisk mane” – “Let the Right One In”, 2008 m.:

Oskaras, patyčių ištiktas 12-metis, svajoja apie kerštą. Jis įsimyli Eli, savotišką merginą. Ji negali pakęsti saulės ir maisto ir, kad įeitų į kambarį, ją reikia pakviesti. Eli suteikia Oskarui jėgų smogti atgal, bet kai jis supranta, kad Eli turi gerti kitų žmonių kraują, kad gyventų, jis susiduria su pasirinkimu. Kiek meilė gali atleisti?

“Poltergeistas” – “Poltergeist”, 1982 m.:

Šeimos namus aplanko daugybė demoniškų vaiduoklių. Iš pradžių vaiduokliai atrodo draugiški, visus linksmindami po namus kilnoja daiktus, vėliau pasidaro bjauriai ir ima terorizuoti šeimą, kol „pagrobia“ jaunesniąją dukrą.

“Švytėjimas” – “The Shining”, 1980 m.:

Rašytojas ir sveikstantis alkoholikas Džekas Torensas tempia savo žmoną Vendi ir gabųjį sūnų Denį į snieguotą ir nuošalų Kolorado viešbutį „Overlook“ po to, kai pradėjo dirbti prižiūrėtoju ne sezono metu. Įstaigos šefas, senstantis ponas Halloranas, papasakoja apie retą psichinę dovaną, pavadintą „Švytėjimas“, ir būtinai jį perspėja apie apleistus viešbučio kambarius, o ypač apie 237 kambarį. Tačiau užuot įveikęs niūrias kūrybines vėžes, Džekas pamažu ima netekti proto, įstrigęs negailestingoje, atrodytų, nesibaigiančių sniego audrų aplinkoje. Dabar nepaliaujami balsai Džeko galvoje reikalauja aukų. Ar Džekas gali nužudyti?

“Kolekcininkas” – “The Collector”, 2009 m.:

Jei ieškote neribotos įtampos su grafiniais vaizdais, bauginančiais susikaupimais ir tvyrančiu baimės jausmu, „The Collector“ suteikia tai ir dar daugiau. Buvęs sukčius, kuris žūtbūt nori grąžinti skolą buvusiai žmonai, planuoja apiplėšimą savo naujojo darbdavio namuose, bet nežino, kad į turtą įžengė antras nusikaltėlis ir pastatė daugybę grėsmingų spąstų. Nesėkmė ar atėjimas, spręskite jūs.

“Namas gatvės gale” – “House at the End of the Street”, 2012 m.:

Jennifer Lawrence vaidina išsiskyrusią motiną, ieškančią naujos pradžios. Ji su dukra persikelia į naują miestą, bet atsiduria šalia namo, kuriame jauna mergina nužudė savo tėvus. Lawrence’o dukra ekrane susidraugauja su išgyvenusiu šeimos sūnumi ir sužino, kad šokiruojanti istorija nesibaigė.