Langų Montavimas Į Medinį Karkasą

Langai – tai vieni svarbiausių namo elementų, kurie pripildo namus saulės šilumos ir šviesos. Taip pat jie atlieka vėdinimo funkciją, kai namuose yra per karšta, ir apsaugos funkciją, nes saugo nuo vėjo, šalčio ir lietaus. Galbūt pastaruoju metu pastebėjote, kad jūsų langai paseno ir neatlieka savo funkcijų taip, kaip anksčiau. Svarstote pakeisti senus langus naujais, tačiau langų montavimo kainos yra labai didelės ir ketinate juos sumontuoti patys. Tokiu atveju, jums reikia žinoti, kaip tai atlikti. Pateikiame jums kelių žingsnių vadovą, kuris padės sumontuoti langus itin lengvai ir greitai. Tačiau jei manote, kad jums nepavyks, turėtumėte kreiptis į specialistus.

Kaip įstatyti langą į medinį karkasą žingsnis po žingsnio:

1. Pasirinkite tinkamo dydžio langą:

Prieš pirkdami langą turite būtinai išmatuoti angą sienoje, kurioje bus langas. Anga būtinai turi būti šiek tiek didesnė nei langas. Geriausia pasitarti su specialistais, kad tiksliai sužinotumėte, kiek vietos turėtumėte palikti tarp lango rėmo ir karkaso. Dažniausiai tai būna apie 2 cm tarpas.

2. Apšiltinkite karkasą:

Kai jau turėsite langą, įstatykite jį į angą ir patikrinkite, ar jis tiks. Jei langas yra tinkamo dydžio, tada kitas žingsnis yra apšiltinti karkasą. Visus lango angos kraštus – iš viršaus, apačios ir šonų – turite iškloti drėgmės sandarinimo juostomis. Taip pat galite padengti vandeniui nepralaidžiu skystu užpildu, kuris džiūdamas sukietėja.

3. Įstatykite langą į rėmą:

Kai užsandarinsite lango karkasą, kitas žingsnis – įstatyti lango rėmą į angą. Pirmiausia įdėkite lango apačią, o tada pakreipdami langą į viršų įstatykite iki galo. Įstatydami langą palikite vienodus tarpus kairiajame ir dešiniajame šone. Įsitikinkite, kad jis yra tinkama puse į viršų, t.y. jo apačioje turi būti išleidimo angos, leidžiančios nutekėti drėgmei. Lango lygumą galite reguliuoti įdėdami du mažus pagaliukus angos apačioje, maždaug 2 cm atstumu nuo šonų.

4. Pritvirtinkite langą:

Kai įsitikinsite, kad langas yra įstatytas lygiai, kitas žingsnis – jį pritvirtinti. Atidarykite lango varčią ir naudodami 5 cm ilgio varžtus įsukite juos į lango rėme esančias skyles, esančias šonuose, kad pritvirtintumėte langą. Dar kartą patikrinkite lango lygumą ir įsitikinkite, kad iš visų pusių viskas atrodo gerai. Tada įsukite likusius varžtus aplink visą lango perimetrą.

5. Užsandarinkite tarpus:

Kai įstatysite langą, patikrinkite, ar jis veikia, o tada užsandarinkite esančius tarpus tarp lango rėmo ir sienos. Naudokite vandeniui ir drėgmei atsparias sandarinimo priemones.

6. Lango apdaila:

Kai tarpai tarp lango rėmo ir sienos bus užsandarinti, kitas žingsnis – apdaila. Pritvirtinkite pasirinktą apdailą tiek išorinėje, tiek vidinėje namo pusėje ir užsandarinkite tarpą tarp lango ir apdailos pagal gamintojo nurodymus.