Kodėl Židinio Kapsulė Skleidžia Kvapą?

Ar jūsų židinys po kiekvieno uždegimo pradeda dvokti? Galbūt jūsų židinys smirda vasarą arba tik lyjant? Jei taip, turite žinoti, kad nemalonus kvapas židinyje dažnai atsiranda dėl suodžių ir kreozoto kaupimosi, gyvūnų, drėgmės ir lietaus patekimo į dūmtraukį arba oro srauto problemų namuose. Šiame įraše aptarsime įvairias buitines priežastis, dėl kurių atsiranda nemalonus kvapas iš jūsų židinio.

Priežastys, kodėl jūsų židinys smirda:

Natūralu, kad žmonės, turintys savo namuose židinį, nori mėgautis žėrinčia atmosfera, židinio skleidžiama šiluma ir maloniu malkų aromatu. Tačiau jei jūsų namai smirda, o ne kvepia, tada židinio kūrenimas tampa itin varginančiu įvykiu kiekvieną kartą, kai bandote jį naudoti. Galbūt nepatikėsite, bet tai, kad židinys rūksta nėra vienintelė sklindančio blogo kvapo problemos priežastis. Taip gali nutikti ir dar dėl keletos priežasčių, pvz.:

  • Gyvūnai, kenkėjai ir šiukšlės:

Gyvūnų, bandančių įsibrauti į kaminą, niekada netrūksta, todėl jie patekę į bet kokias ventiliacijos angas, pvz., dūmtraukius, sukelia dvokiantį šalutinį poveikį. Į kaminą gali patekti didesni gyvūnai, tokie kaip meškėnai, voverės, katės ar smulkūs graužikai. Tokiu atveju kaminas gali tapti jų namais, o to pasekoje ima sklisti nemalonus kvapas. Be to, gyvūnai gali įstrigti kamine, be maisto ir vandens žūti, o tada jų kūnas ima irti, skleisdamas itin nemalonų kvapą. Taip pat bet kokie paukščių, šikšnosparnių ar kitų skraidančių kenkėjų atnešti pagaliukai ar lapai yra kliūtis kamine.

  • Suodžiai ir kreozotas:

Suodžių ir kreozoto susikaupimo galite nepastebėti šaltais žiemos mėnesiais, bet kai vasarą atšyla lauke, pradeda dvelkti nemalonus degėsių kvapas. Tokiu atveju jums reikia išvalyti židinį ir kaminą, kad pašalintumėte susikaupusias kreozoto daleles. Kreozoto ir suodžių kaupimasi gali paspartinti molinis kaminas, nes tokiu atveju dalelės gali prasiskverbti pro porėtą paviršių. Tokiu atveju kad ir ką darytumėte, kvapas gali neišnykti, o vienintelė išeitis – sumontuoti plieninį dūmtakio įdėklą. Nerūdijantis plienas nėra akytas, todėl kasmetinio suodžių valymo pakaktų, kad židinys nesmirdėtų.

  • Drėgmė ir pasenęs oras:

Ar gali būti, kad jūsų namuose esanti drėgmė ar pasenęs oras yra jūsų židinio kvapo priežastis? Taip, iš dalies galima teigti, kad oro srautas jūsų namuose turi įtakos oro kokybei ir tam, kad pelenų kvapas išsiskiria labiau nei anksčiau. Pavyzdžiui: tarkime, kad uždarėte visus langus ir duris ilgam laikui, o jūsų oro kondicionierius neveikia, todėl oras necirkuliuoja. Tokiu atveju viena iš pasekmių gali būti atsiradęs nemalonus židinio kvapas. Jei tokiu atveju tinkamas oro srautas neišsprendžia problemos, turėsite paskambinti specialistui, kad jis apžiūrėtų įrenginį.

  • Drėgmės ir kondensacijos problemos:

Židinio pelenų kvapas, susimaišęs su kondensatu, sukelia keistą ir drėgną dūmų kvapą, kuris tvyro dar ilgai po to, kai židinys užgęsta. Tokiu atveju tvankus karštis ir drėgnas oras gali dar labiau pabloginti kvapą. Tokį kvapą, kuris laikui bėgant tik stiprėja, sukelia kamine esanti drėgmė. Tokiais atvejais beveik visada kaltininkas yra vandens nuotėkis, pvz., lietus.

  • Grįžtamieji srautai ir prastas oro srautas:

Atgalinis oro srauto judėjimas yra didelė priežastis, dėl kurios atsiranda nemalonus kvapas. Taip dažnai nutinka dėl esančio žemo slėgio, t.y. kaminas dėl žemo slėgio negali ištraukti dūmų lauk, todėl jie pasilieka židinyje ir veržiasi į patalpą. Ši problema dažniausiai iškyla vasarą, nes pasikeičia oro sąlygos. Taip pat tada, jei buvo atlikti kai kurie patobulinimai, pvz., jei pakeitėte ventiliacijos sistemą arba sumontavote naują stogą, langus, ištraukiamuosius ventiliatorius. Kai jūsų namai yra per sandariai uždaromi, tada nemalonūs kvapai patenka į namus, o ne į kaminą.

  • Šildymo sistemos disbalansas:

Toks mažas dalykas, kaip atskirų durų arba lango atidarymas ar uždarymas, gali žymiai pakeisti oro slėgį namuose, kuriuose oro srautas nesubalansuotas. Ypač labiau pasitaiko kai kuriuose senesniuose namuose. Kritinė, bet dažnai nepastebima problema yra nesubalansuota šildymo sistema. Neužsandarintas šalto oro grįžtamasis srautas iš jūsų rūsio, blogai sumontuotas arba sugedęs ortakis gali būti jūsų dvokiančio židinio problemos dalis.